Makale Köşesi
Toplam Löve Kuralı

Toplam löve kuralı ile ilgili ilk açıklama bir Fransız briççisi Jean-Rene Vernes tarafından yapılmıştır. Amerikalı briççi Larry Cohen bu konu ile ilgili 1992 ve 1994 yılında iki kitap yayınlamıştır.

Bir elde her iki tarafın aldığı toplam löve sayısı, tarafların toplam koz sayısına eşittir...

Toplam löve sayısı heri ki tarafın en uzun kozunu oynadığı zaman birlikte aldıkları lövelerin toplamıdır
Örn: K-G en uzun renkleri olan Karoda 9 löve alıyor, D-B ise en uzun renkleri olan Körde 8 löve alıyor.
Bu eldeki toplam löve sayısı 9+8= 17 dir.

Toplam koz sayısı iki tarafın koz sayısının (en uzun) toplamıdır.
Örn: K-G Karoda 5-4= 9 . . . . .


Yazının Devamı ...

Haftanın Videosu
-->
Site Haberleri
Haber No : 1 Kategori :  Kulüp Haberleri
Bridge Mate II

Bridgemate Talepleri

1. Bridgemate almaya talip olan kulüplerin briç branşı faal olmalı ve en az 2017 yılı başından itibaren aktif olarak turnuva düzenleyip sonuçlarını federasyon masterpoint sistemine girmiş olmaları gereklidir.

2. Kulüpler federasyondan talep ettikleri bridgemate’lerin karşılığı olarak her bir bridgemate için 200 TL olmak üzere toplam tutarı “Ziraat Bankası Beylikbağı Şubesi TR 18 0001 0027 1679 5373 1550 04 IBAN numaralı (Şube Kodu: 2716, Hesap No: 79537315-5004)” hesabına yatıracaklardır. Kredi kartı ile ödeme kabul edilmeyecektir. Havale veya EFT ile ödeme yapılacaktır.

3. Bir kulüp en fazla 20 Adet Bridgemate talebinde bulunabilir.

4. Talep ettikleri adetleri belirten ve ekinde ödeme dekontu olan bir epostayı info@tbricfed.org.tr adresine göndereceklerdir.

5. Yapılan talepler federasyon web sayfasında açıklanacaktır. Halen elinde BridgeMate I bulunan ve bunları BridgeMate II ile değiştirmek isteyen kulüplerde başvuruda bulunabilir. Bu kulüpler ellerindeki Bridgemate I’leri federasyona verecekler ise alacakları . . .


Haber Devam
Toplam Haber Sayısı =  15