ORDU Hava Durumu
ORDU
Günün Makalesi
Pandemi'de Briç

Pandemi dolayısı ile bütün turnuvaların iptal edilmesi ve briç kulüplerinin kapanması sonucu Dünya briçi internete taşınmıştır. Online BBO turnuvalarında yaşanan hile olaylarının aşırı derece artması dolayısı ile de duruma çözüm aranmaya başlanmıştır.
Bu esnada uluslararası briç sitelerinde bazı üst düzey (kimisi Dünya şampiyonu) briççilerin BBO’da oynarken bir telefon veya tablet kullanarak oynadıkları masaları seyretmekte olduklarına ilişkin itiraf yazıları yayınlanmıştır. Fakat,
→  → →

Devamı  →
Ordu Doğa Manzaraları
Kulübümüz Hakkında

ORDU

BRİÇ SPOR KULÜBÜ

Tarihçemiz,
     Ordu’da briç 1978’de Onur Altınel, Tayfur Kozoğlu ve Emin Yalçın Eriş öncülüğünde Teknik Elemanlar Derneği’nde başlıyor. 1980’de Vural Üçgül, Menderes Üçgül, Mustafa Gürsoy, Yaşar Duman, Aydın Meydan, İlker Çıtır, Mustafa Kaymak, Süleyman Özel, Sabri Eriş’in de katılımıyla Ordu Akın Briç ve Bezik Salonu’nda birkaç masa briç oynanıyor. 1985’ te Ordu’da il düzeyinde gayri resmi turnuvalar Yelken Kulüp’te oynanıyor.1988’de Türkiye Şampiyonlarına katılım sağlanıyor.
    1991 yılında Ordu Briç Spor Kulübü resmi olarak kuruluyor ve 1996 yılında Briç Federasyonuna bağlanıyor. Kulübün ilk yönetim kurulu Suat Tülek, Atilla Acar, Haluk Çelikel, Haluk Türkmen ve Mustafa Hatipoğlu olarak oluşturuluyor.
     Kulübümüzün kurulduğu andan itibaren Ordu’da ve Karadeniz Bölgesi’nde briçin yayılmasına önemli katkılar sağlanıyor. Her yıl düzenli olarak Türkiye şampiyonalarına katılan kulüp, günümüzde 53 aktif üye ile hayatına devam ediyor.
Vizyonumuz,
    Bilimsel yaklaşım ile briç sporunu yaygınlaştıran, geliştiren ve ulusal düzeyde başarılı briç sporcuları yetişitiren , ülkemizin önde gelen kulübü olmak...
Misyonumuz,
    Şehrimizde briç sporuna ve topluma değerler katan, cağdaş yönetim felsefesine sahip bir kulüp olmak...
Ordu Doğa Manzaraları
E-Mail ordubric@gmail.com
Telefon +90 (452) 223 37 08
Adres Fevzi Çakmak Cd. Ahmet Nasuhbeyoğlu İş Merkezi No : 23 Kat: 4 52100 Altınordu / Ordu

Faydalı Linkler

Günün Sözü


Yola çıktıklarını, yolda bulduklarına, değişirsen; yolunu kaybedersin.

Ordu Briç Spor Kulübü

  • - +90 (452) 223 37 08
  • - Fevzi Çakmak Cd. Ahmet Nasuhbeyoğlu İş Merkezi No : 23 Kat: 4 52100 Altınordu / Ordu